Popis
Měsíčkové mýdlo s hřebíčkem vyrábíme ručně, tradiční metodou za studena, z rostlinných olejů, esenciálního oleje a bylinného květu. Esenciální olej hřebíček dodává mýdlu nejen atomaterapeutický účinek, ale také antiseptické, antivirové, antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Měsíček lékařský má extrémně zklidňující, hojivé a regenerační schopnosti, snižuje otoky, pomáhá obnovit kožní tkáň a tvorbu kolagenu, chrání před působením volných radikálů a následným poškozením pokožky. Napomáhá zastavit krvácení a příznivě působí při namožených nebo zatuhlých svalech. Jeho využití je tedy velmi širokospektrální: vhodný na ekzémy, lupénku, plísně, drobná poranění, lokální alergické reakce, popáleniny od slunce, opruzeniny, bodnutí hmyzem, popraskaná pokožka, křečové žíly, hemoroidy. Pokožka zůstane po koupeli krásně hydratovaná, vyživená a zvláčněná.
Měsíček lékařský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Najdeme ho také pod názvem anglický marigold, často se zaměňuje s francouzským marigoldem (Tagetes patula), se kterým ovšem nemá nic společného. Měsíček lékařský je jedlá léčivá rostlina původem z Evropy, přezdívaná jako „šafrán chudáků“. Nejčastěji se s měsíčkem můžeme setkat jako s barvivem žluté barvy, bylinkou v podobě čaje nebo koření a olejového či vodného macerátu. Je vhodný i na tu nejcitlivější pokožku, ale nedoporučuje se užívat ho během těhotenství, kojení nebo při užívání léků se sedativními účinky.
Hřebíčkovec je tropický až 20 metrů vysoký stálezelený strom s voňavými listy. Zřídka se na něm rozvinou květy karmínové barvy, neboť se jako koření (hřebíček) používají ještě nerozvinutá poupata. Hřebíčkovec pochází z Moluk, v současné době se hřebíček dováží především z ostrovů Madagaskar, Zanzibar a Pemba. Hřebíčkovec nasazuje poupata 2x do roka – od července do září a od listopadu do ledna. Suší se a používají ve formě nálevu, prášku či éterického oleje, který je získáván destilací květních poupat a listů vodní parou. Hřebíčkovec vonný obsahuje fenoly, fenolkarbolovou kyselinu, třísloviny, flavonoidy, pryskyřice, sliz, olej a až 20 % silic obsahující eugenol a caryophyllen. Dalšími látkami jsou hořčík, železo, vápník, sodík, mangan, selen, vitaminy A, B, C, E, K, kyselinu listovou, betakaroten či omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny. Z hřebíčku se rovněž připravuje tinktura. Na místě je opatrnost při zevní aplikaci – u citlivějších jedinců by mohlo dojít ke kožnímu zánětu. Hřebíčkový éterický olej je lépe používat po konzultaci s odborníkem.
U atopického ekzému a ostatních kožních obtížných, doporučujeme naše mýdla kombinovat s nejúspěšnějším výrobkem Zinkáčkem.
Recenze
Zatím zde nejsou žádné recenze.