fbpx ...

Herbalka

Čau lidi, já jsem Tomáš a povím vám

Příběh Herbalky

Srpen2014

Poznal jsem kouzlo přírodních mýdel

Celé to začalo v roce 2014, kdy se mi poprvé dostalo do ruky domácí mýdlo. I jako úplnému laikovi mi bylo hned po otevření krabičky jasné, že mýdlo je vyrobeno ručně, není ničím barvené a bez chemických látek, které dnes bohužel najdete téměř ve všem.

Držel jsem v ruce tu kartonovou krabičku s menší kropenatou kostkou nepravidelného tvaru uvnitř. Přičichl jsem. Voněla až nezvykle jemně, přitom ale doslova hmatatelně, jako bych stál uprostřed levandulového pole.

Nikdy předtím, jsem se s takovým mýdlem nesetkal. Sám jsem používal různé sprcháče a občas jsem to proložil tuhým “palmolivem” nebo “dovem”. První koupel byla skvělá, pokožka po ní byla vláčná, nebyla přesušená jako z produktů, které jsem používal doposud a které hned po koupeli letěly do koše.

Září2014

Začal jsem studovat výrobu přírodních mýdel

Nedalo mi to. Sedl jsem si k počítači a začal jsem hledat, jak a z čeho se takové mýdlo vyrábí. V dnešní době internetů, se člověk naučí podle YouTube postavit i dům, tak proč by se jeden snílek z Jizerek, nemohl naučit prastarému řemeslu.

10 měsíců jsem celé dlouhé dny trávil u Googlu, pročítal články o surovinách, technikách a sledoval videa v angličtině, kterým jsem nerozuměl. V roce 2014 byla totiž mýdlařina v Čechách ještě v plenkách. Nezbývalo tedy než si na všechno přijít sám.

Červenec2015

Mé první mýdlo

Výroba prvního mýdla byl zážitek, nemohl jsem ani dospat na druhý den. Hned ráno jsem běžel svůj první výtvor vyndat z formy a zjistit, jestli se to povedlo. Mýdlo bylo dokonalý, položil jsem ho do kráječky a nakrájel svých prvních 10 mýdel. 

Kdybyste viděli ten pocit euforie. Držel jsem v ruce něco malého, ale zároveň i něco obrovského. Byl to můj první produkt. 

Prosinec2015

Zrodila se Herbalka

Na Vánoce 2015 jsem měl vychytané receptury na mýdla a napadl mě také název, který jsem chtěl svou značku přírodní kosmetiky pojmenovat. Zrodila se Herbalka. 

Hned v lednu jsem založil Facebook, abych se o mou radost mohl podělit také s uživateli této platformy. Říkal jsem si, že tam venku bude určitě spousta lidí, kteří z mýdel budou tak nadšení, jako já. A nemýlil jsem se.

jaro2016

Herbalka si získává svou popularitu

Začal jsem postupně vyvíjet nové produkty a objíždět s nimi řemeslné jarmarky, zámecké slavnosti a akce podobného typu po celé ČR. 

Vy, zákaznice a zákazníci, jste mi psali, jak vám Herbalka pomohla vyléčit všelijaké kožní problémy. To pro mě bylo a je velikou motivací.

Netrvalo dlouho a Herbalkovské výrobky se rychle rozlétly do všech koutů naší republiky. Kontaktoval mě obchod za obchodem, e-shop za e-shopem, kosmetická studia, prodejny se zdravou výživou i bylinné lékárny. Ti všichni chtěli mé produkty koupit a dále je nabízet svým zákazníkům.

jaro2020

Herbalka má vlastní e-shop a s ním začala nová etapa

Ani nevím, jak se to povedlo, ale dny, měsíce i roky plynuly, Herbalka se prodávala přes Facebook, na jarmarcích i ve spřátelených prodejnách i jejich e-shopech. Aby však Herbalka mohla postoupit na další "schůdek", potřeboval jsem vytvořit vlastní eshop. Facebook a Instagram mám opravdu rád, ale s přibývajícími objednávkami v tom začal být chaos, který jsem potřeboval urovnat.

A tak vznikla tato stránka, na které se právě nacházíte. Doufám, že se vám tu bude líbit, neztratíte se nám tu a najdete vždy vše,  co potřebujete. A když mi budete chtít cokoliv sdělit, budu moc rád. Napište mi kamkoliv - na Facebook, na Instagram nebo třeba tady na chatu.

Sám bych to nedokázal

Rád bych proto ze srdce poděkoval své rodině, která mě v mých krocích nejen podporuje, ale také se na nich podílí. Mým milovaným pejskům, kteří mě mají pořád stejně rádi, i když moje nálada je pod psa. A především bych chtěl poděkovat vám všem, kdo v Herbalce vidíte smysl a chcete ji mít na svých fyzických či virtuálních pultech.

Kde všude naleznete naše produkty

aneb spolupracující prodejny, salóny, kavárny,… v Čechách i na Slovensku

Vaše zkušenosti

    Košík
    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.